Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 4 hours 12 min temu

Sun Capital z nominacją Dystrybutor Specjalizowany 2016

pon., 24/04/2017 - 11:54

Bardzo miło nam poinformować, że nasza firma została nominowana w tegorocznym plebiscycie CRN Polska do nagrody w kategorii: „Dystrybutor specjalizowany 2016”.

Plebiscyt jest organizowany od początku istnienia magazynu CRN Polska (1998 r.) i ma na celu przyznawanie nagród osobom i firmom, które mają największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT.

O tym, która z nominowanych osób/firm otrzyma te zaszczytne tytuły, zadecydują głosy czytelników CRN, oddane w panelu na stronie CRN.pl
Uwaga! Aby oddać głos, należy być zalogowanym do serwisu.

Głosowanie trwa do 7 maja br.

Zachęcamy do głosowania.

Kategorie: Kategoria

MailStore Server 10 z nagrodą Gold Award od MSExchange.org

czw., 13/04/2017 - 13:10

Z dumą informujemy, że MailStore Server, którego polskim dystrybutorem jest firma Sun Capital, po raz trzeci został doceniony przez portal MSExchange.org. Recenzent produktu, Steve Goodman, przyznał wersji 10-tej tego oprogramowania do archiwizacji poczty aż pięć gwiazdek, co zagwarantowało rozwiązaniu nagrodę Gold Award. To kolejny sukces niemieckiego producenta, który na początku tego roku pochwalił się świetnymi wynikami badań satysfakcji wśród użytkowników końcowych (98,9% zadowolonych klientów) oraz zwiększeniem liczby klientów do 40,000 w ponad 100 krajach.

W swojej recenzji Goodman zwraca uwagę na fakt, że MailStore Server doskonale nadaje się dla małych i średnich firm. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania recenzent zalicza łatwą instalację produktu, która nie wymagała zasięgnięcia porad u specjalistów z MailStore, funkcje bezpieczeństwa pozwalające administratorom na archiwizację poczty w sposób zgodny z wymogami prawa, a także zadowolenie użytkowników końcowych z oferowanej przez producenta usługi wsparcia technicznego.

Goodman chwali również funkcję wyszukiwania, określając jej działanie jako szybkie. Według recenzenta atutem  jest mnogość opcji wyszukiwania, które można rozpocząć od wpisania metadanych, takich jak nazwy nadawców, odbiorców, czy temat wiadomości, a skończywszy na wyszukiwaniu określonych elementów w treści lub załączniku maila.

Uwadze Goodmana nie umknął także fakt, iż w wersji 10-tej poziom bezpieczeństwa archiwizowanych danych został zwiększony, a to za sprawą szyfrowania baz danych, w których przechowywane są metadane wiadomości, a także szyfrowaniu powiązanej ścieżki audytu.

Całą recenzję autorstwa Goodmana można przeczytać tutaj. Zachęcamy do lektury!

Źródło

Kategorie: Kategoria

Spokojnych Świąt Wielkiejnocy życzy Sun Capital

czw., 13/04/2017 - 10:01

Sun Capital Sp. z o.o. życzy swoim współpracownikom oraz partnerom biznesowym zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkiejnocy spędzonych w gronie Rodziny i Przyjaciół.

Kategorie: Kategoria

Statystyki dotyczące backupu – infografika

czw., 06/04/2017 - 11:03

Poniżej zamieszczamy infografikę przygotowaną przez producenta rozwiązań BackupAssist® dotyczącą skutków utraty danych firmowych.

 

Według informacji zebranych przez BackupAssist®, awaria związana z utratą danych firmowych oznacza koniec funkcjonowania dla aż 70% przedsiębiorstw. Co więcej, aż trzech na czterech klientów zrywa współpracę z firmą, która ucierpiała w wyniku tego typu awarii.

Zgromadzone informacje pokazują, że godzina awarii związanej z utratą danych firmowych to koszt $44, czyli ok. €41, a same awarie powodują średnio 552 godziny przestoju w pracy przedsiębiorstwa. Po utracie danych 44% firm doświadcza spadku morale wśród personelu.

Osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa IT wiedzą, że liczba ataków typu ransomware stale rośnie, a zamieszczona powyżej infografika potwierdza ekspansję tego niebezpiecznego zjawiska – w 2016 roku jeden na dwa przedsiębiorstwa zostały zaatakowane przez ransomware.

Badania wskazują, że aż 30% osób nigdy nie zrobiło backupu, a 29% awarii związanych z utratą danych zostało spowodowanych przypadkowo. 

Jeśli przytoczone statystyki pozwoliły Ci szerzej spojrzeć na własną politykę backupu i jesteś zainteresowany jej udoskonalaniem lub wdrażaniem, skontaktuj się z Sun Capital lub odwiedź naszą stronę poświęconą rozwiązaniom z zakresu kopii zapasowych.

Źródło

Kategorie: Kategoria

Luka w bezpieczeństwie Kerio Operator – producent zaleca aktualizację systemu

pon., 03/04/2017 - 09:13

Producent Kerio Operator poinformował o luce w bezpieczeństwie ich systemu telefonicznego w wersjach 2.5.0 i starszych.Luka bezpieczeństwa, o której mowa powyżej została już załatana, niemniej jednak zaleca się jak najszybszą aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania, czyli wersji 2.5.4.

Więcej szczegółów dotyczących aktualizacji Kerio Operator znajdziesz w Bazie wiedzy Kerio.

Kategorie: Kategoria

MailStore Server 10.1 już dostępny

czw., 30/03/2017 - 13:30

30 marca 2017 producent MailStore Software GmbH zaprezentował najnowszą wersję swojego rozwiązania do archiwizacji poczty, czyli MailStore Server 10.1.

Nowa wersja została wzbogacona o następujące funkcje:

1. raporty dotyczące statusu – w wersji 10.1 administratorzy mogą korzystać z funkcji wysyłki dziennych lub tygodniowych raportów na wskazane adresy mailowe. Raporty zawierają wszystkie ważne dane – od tych dotyczących licencji, po te dotyczące udanych/nieudanych archiwizacji profili użytkowników,

2. domyślne szyfrowanie STARTTLS dla wszystkich profili - domyślne szyfrowanie dla wszystkich nowo utworzonych profili IMAP zostało zmienione na STARTTLS, natomiast dla profili Exchange zaproponowano domyślne szyfrowanie HTTPS,

3. zmiany w zarządzaniu folderem „wysłane” – od teraz MailStore przy połączeniu IMAP spróbuje automatycznie wykrywać foldery „wysłane” oraz pozwoli administratorowi na wskazanie kilku folderów, które będą traktowane jako foldery „wysłane”,

4. funkcję testowania uwierzytelniania w skonfigurowanej usłudze katalogowej - pozwala administratorowi na przetestowanie czy użytkownik nie tylko może być poprawnie zsynchronizowany z usługi katalogowej, a także czy autoryzacja na jego konto działa poprawnie. Jest to szczególnie przydatne w usługach innych niż Active Directory, w których często autoryzacja realizowana jest przez inny protokół,

5.  funkcję ochrony administratorów przed przypadkową zmianą ustawienia zgodności „Blokuj dostęp administratora” - od teraz poza zarejestrowaniem zmiany administrator jest proszony o ponowne wpisanie swojego hasła, aby potwierdzić, że chce jej dokonać. Opcjonalnie administrator może wpisać powód zmiany, który zostanie zarejestrowany wraz ze zmianą statusu,

 6. funkcje wykluczenia indeksów wyszukiwania z kopii zapasowej - administrator może skonfigurować MailStore tak, aby wykluczyć indeksy wyszukiwania z kopii zapasowych,

7. funkcje „żądaj przyczyny usunięcia wiadomości” oraz „zapisz zmianę w dzienniku audytów” - od teraz administrator, który zechce usunąć wiadomość będzie musiał podać przyczynę, która zostanie zarejestrowana w dzienniku audytów. To samo dotyczy użytkowników, którzy posiadają uprawnienia do usuwania maili  i jednocześnie włączone jest rejestrowanie zdarzeń usuwania wiadomości dla wszystkich użytkowników,

8. rozszerzone funkcje wyszukiwania - dwa nowe słowa kluczowe “bcontent” (odpowiedzialne za przeszukiwanie treści wiadomości) i “acontent” (odpowiedzialne za przeszukiwanie treści załączników) zostały dodane do funkcji wyszukiwania MailStore Server. Usunięto również limit pierwszych 10.000 słów, które brano pod uwagę podczas indeksowania dokumentu. Kolejną nowością jest opcja wyszukiwania zaawansowanego w określonym folderze poprzez kliknięcie na niego prawym przyciskiem myszy w menu podręcznym.

 

Źródło
Kategorie: Kategoria

Kerio Operator 2.5.4 już dostępny

śr., 29/03/2017 - 13:34

29 marca 2017 udostępniono nową wersję systemu telefonicznego Kerio Operator 2.5.4, w której możemy zaobserwować zmiany wizualne w interfejsie użytkownika, a także w aplikacji na pulpit i urządzenia mobilne. Pomniejsze wady systemu zostały naprawione, zmieniono również logo, od teraz jest to biała słuchawka telefoniczna na pomarańczowym tle, które w bardziej bezpośredni sposób komunikuje przeznaczanie produktu Kerio Operator.

Jeśli jesteś zainteresowany funkcjonalnością sytemu telefonicznego Kerio Operator odwiedź stronę poświęconą temu produktowi lub skontaktuj się z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Kerio Connect 9.2.2 i Kerio Control 9.2.2 z nowym silnikiem antywirusowym

pt., 24/03/2017 - 12:32

 

23 marca 2017 Kerio Technologies zaprezentowało serwer pocztowy Kerio Connect oraz zaporę sieciową Kerio Control w wersjach 9.2.2 - w obu rozwiązaniach producent postawił na nowy silnik antywirusowy po to, aby jeszcze zwiększyć ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Po przeprowadzeniu gruntownego badania rynku oraz testach zdecydowano, że Kerio Antivirus będzie obsługiwany przez Bitdefender, który pozwala na szybszą reakcję i skanowanie. Poprzedni antywirus Kerio dostarczany przez Sophos będzie działał w starszych wersjach obu programów i zostanie zaktualizowany zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • 23 marca 2017 - wersje 9.2.2 zaprezentowane z nowym silnikiem antywirusowym obsługiwanym przez Bitdefender, starsze wersje programów wciąż będą pracowały z silnikiem dostarczanym przez Sophos.
 • 28 marca 2018* – antywirus dostarczany przez Sophos nie będzie aktualizowany w starszych wersjach niż Kerio Connect 9.2.2. i Kerio Control 9.2.2.
Kategorie: Kategoria

Półka montażowa dla urządzeń Kerio Control NG300 i Kerio Operator V300 dostępna w sprzedaży

śr., 22/03/2017 - 11:41

Z przyjemnością informujemy, że od wczoraj (21.03.2017) półka do montażu w szafie typu rack dla urządzeń Kerio Control NG300 i Kerio Operator V300 jest dostępna w sprzedaży.

Wspomniana półka może zostać zamontowana tak, aby porty urządzeń znajdowały się z przodu (zdjęcie poniżej).

 

 

Zainteresowanych produktem prosimy o kontakt z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Promocja na pakiet Sophos® All in One Security przedłużona + inne aktualne promocje

pt., 17/03/2017 - 09:20

Producent Sophos® przygotował szereg promocji, które będą obowiązywały do 31.06.2017. Wszystkie promocje dotyczą wyłącznie zakupu nowych licencji lub urządzeń.

Poniżej zamieszczamy listę aktualnych promocji:

1. All in One Security – komplet bezpieczeństwa dla firm z rabatem 50% off od cen MSRP (cena za cały pakiet bezpieczeństwa: Firewall, Ochrona Endpoint, Intercept X, Device Encryption, Mail i Server Protection)

2. Endpoint, Mobile & Server Promo – 50% off od cen MSRP na licencje 1, 2 i 3 letnie – oferta dla ilości od 5 do 500 użytkowników.Promocją objęte są następujące produkty:

Endpoint Protection Standard/Advanced

Central Endpoint Standard/Advanced

Enduser Protection

Sophos Mobile Standard/Advanced

Central Mobile Standard/Advanced

Central Mobile Security

Central Server Protection Standard/Advanced

3. SG/XG  FullGuard Plus Promotion – 3 letni FullGuard Plus + hardware za 1 PLN (dotyczy wszystkich modeli UTM)

4. SG/XG 1xx FullGuard Promotion – 3 letni FullGuard + hardware za 1 PLN (tylko dla SG/XG 1XX)

W przypadku promocji z 3 letnim FG i FG Plus –  limit sztukowy, promocja obowiązuje dla zakupu  1 subskrypcji 3- letniej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat którejś z promocji, skontaktuj się z Sun Capital – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Kategorie: Kategoria

Webinar PL: Sophos Central – jedna platforma do zarządzania bezpieczeństwem od firewall’a i AV aż do szyfrowania

czw., 09/03/2017 - 14:39

Zapraszamy na kolejny z cyklu polskojęzyczny webinar przygotowany przez producenta Sophos® dotyczący Sophos Central, czyli platformy do zarządzania bezpieczeństwem, w tym firewall’em, AV i szyfrowaniem.

 Webinar dostarczy Państwu odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czym jest Sophos Central?
 • Jakie są zalety zarządzania platformą bez wymaganej infrastruktury?
 • Jakie problemy można rozwiązać z pomocą Sophos Central?
 • Jakie są dalsze plany rozwoju dla platformy?

Webinar odbędzie się we wtorek 14 marca 2017 o godz. 11:30. Zarejestruj się>>

Prowadzący: inż. sprzedaży p. Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarze, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Marcowe webinaria MailStore

śr., 08/03/2017 - 12:29

MailStore Software GmbH zaprasza na dwa webinaria poświęcone najnowszej wersji MailStore Server 10, czyli rozwiązania z zakresu archiwizacji poczty.

Podczas godzinnych webinariów uczestnicy będą mogli lepiej zapoznać się z MailStore Server, obejrzeć live demo produktu oraz zadawać pytania prowadzącym.

Daty nadchodzących webinariów:

Zachęcamy do udziału!

Kategorie: Kategoria

Zamień dotychczasowe rozwiązanie na Kerio Connect i skorzystaj z 50% zniżki

wt., 07/03/2017 - 12:00

Zachęcamy do skorzystania z promocji przeznaczonej dla klientów, którzy chcieliby zamienić posiadany produkt na serwer pocztowy Kerio Connect instalowany lokalnie lub jako Kerio Cloud. Przejście z dotychczasowego rozwiązania na nowe wiąże się z atrakcyjną promocją – producent oferuje aż 50% zniżki.

Korzyści płynące z posiadania Kerio Connect to między innymi możliwość instalacji na każdym urządzeniu mobilnym, silna ochrona antywirusowa i antyspamowa, niskie koszty licencyjne, wsparcie dla Windows oraz Mac, a także możliwość zdalnego zarządzania z MyKerio.

Warunki promocji:

 • promocja obejmuje zakup nowych licencji Kerio Connect w wersji instalowanej lokalnie lub w planie Biznes Pro Kerio Cloud w rozliczeniu rocznym
 • aby zostać objętym promocją należy przedstawić certyfikat licencyjny konkurencyjnego produktu wraz z ważnym wsparciem technicznym
 • promocja obejmuje następujące konkurencyjne produkty:
  • Alt-N Technologies MDaemon
  • IceWarp
  • Microsoft Exchange Server
  • Microsoft Exchange Online (Office 365)
  • Zafara
  • Zimbra
 • promocja nie obejmuje narzędzi firm trzecich, nowych wersji oprogramowania, odnowień oraz dodatkowych licencji, a także nie łączy się z innymi promocjami
 • promocja potrwa do 31 maja 2017.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z promocji lub potrzebujesz więcej informacji dotyczących oferty, skontaktuj się z polskim dystrybutorem produktów Kerio – firmą Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Doxware – nowe zagrożenie cybernetyczne

pon., 06/03/2017 - 15:00

Wiele napisano o ransomware, który sprawia, że dane zgromadzone na naszym komputerze lub innym urządzeniu stają się dla nas niedostępne i/lub są zablokowane aż do czasu, gdy zapłacimy za klucz szyfrujący. Teraz obserwujemy pojawienie się nowego wariantu, nazywanego doxware lub extortionware, który w przypadku braku zapłaty ze strony użytkownika, posuwa się jeszcze dalej, grożąc opublikowaniem kopii prywatnych dokumentów, zdjęć i wiadomości z Twojego komputera.

Doxware przenosi wymuszenia elektroniczne na wyższy poziom

Doxing to stosunkowo nowy termin, który odnosi się do upubliczniania prywatnych informacji na temat osoby lub organizacji. Doxware robi (lub grozi, że zrobi) coś dokładnie odwrotnego niż tradycyjny ransomware – zamiast blokować Ci dostęp do poufnych dokumentów, upublicznia je wszystkim, oczywiście jeśli nie zapłacisz.

O ile działania ransomware szyfrującego i blokującego możemy porównać do sytuacji wzięcia zakładników w celu wymuszenia okupu, strategia doxware przypomina szantaż, w którym szantażysta żąda pieniędzy za utrzymanie Twoich sekretów w tajemnicy – z tego powodu doxware nazywany jest czasem leakware (od ang. słowa leak, czyli „przeciek”). Częstym celem doxware są maile oraz pliki edytorów tekstów. Warianty mobilne doxware mogą upubliczniać prywatne wiadomości, zdjęcia oraz listy kontaktów należące do użytkowników telefonów.

Z perspektywy osoby dokonującej ataku, doxware może być nawet bardziej skuteczny niż ransomware, ponieważ w przypadku ransomware szyfrującego ofiary ataków mogą uniknąć lub obejść zagrożenie robiąc kopie zapasowe danych lub formatując dysk twardy oraz wykonując czyste przywracanie. Kiedy jednak atakujący jest w posiadaniu informacji, których ujawnienia dana osoba nie chce, ofiara może jedynie zapłacić szantażyście.

Jak chronić się przed extortionware?

Poniżej kilka porad dotyczących ochrony przed extortionware:

 • aktualizuj system operacyjny i aplikacje, instaluj wszystkie łatki bezpieczeństwa
 • regularnie wykonuj kopie zapasowe ważnych plików do lokalizacji niepołączonej siecią, aby uniknąć zaszyfrowania plików kopii zapasowej
 • uwierzytelniaj pocztę przychodzącą
 • blokuj reklamy w przeglądarkach, nawet na bezpiecznych stronach
 • wyłącz nieużywane usługi, np. Remote Desk Protocol
 • nie otwieraj linków zawartych w mailach, wiadomościach SMS oraz na stronach internetowych, którym nie ufasz
 • włącz opcję „pokaż ukryte rozszerzenia plików” po to, aby pliki wykonawcze nie mogły „przebrać się” za pliki PDF, JPG lub inne
 • nie odwiedzaj wątpliwych stron internetowych (np. stron o treściach pornograficznych, z pirackim oprogramowaniem, muzyką, filmami itp.)
 • nie pobieraj aplikacji na urządzenia mobilne z niezaufanych źródeł.

Pamiętaj, że większość ekspertów radzi, aby nie płacić okupu za zablokowane/skradzione dane, ponieważ taka postawa zachęca przestępców – w wielu przypadkach ofiary ataków zapłaciły, ale nigdy nie otrzymały kluczy szyfrujących lub dostały niedziałające klucze.

 

Źródło
Kategorie: Kategoria

Hardware Kerio Control z WiFi już dostępny

śr., 01/03/2017 - 10:24

28 lutego 2017 zaprezentowany został nowy sprzęt Kerio Control NG z WiFi oferujący wygodę kompletnego rozwiązania z zakresu ochrony oraz bezprzewodowego punktu dostępu.

Nowe urządzenia NG100W oraz NG300W stanowią dodatek do popularnej serii NG. Sprzęt ten łączy w sobie kompleksowy firewall i router, Intrusion Detection and Prevention (IPS), antywirus na bramie, VPN oraz filtrowanie treści.

Kerio Control NG100W jest dostępny z pojedynczą anteną, dwurdzeniowym procesorem oraz licencją bez określonego limitu użytkowników. Sprzęt NG100W przeznaczony jest dla mniejszych firm oraz biur zdalnych.

Kerio Control NG300W posiada aż dwie anteny, czterordzeniowy procesor oraz opcje licencyjne dla 25 użytkowników lub bez limitu. Urządzenie NG300W przeznaczono dla rozrastających się przedsiębiorstw.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych urządzenie z serii NG zarejestruj się na webinar, który odbędzie się w środę 8 marca 2017 o godz.15:00.

 

 

Kategorie: Kategoria

Tych produktów Sophos niedługo już nie odnowisz…

pon., 27/02/2017 - 13:44

Korzystających z rozwiązań Sophos zapewne zainteresuje fakt, że dla niektórych z produktów w 2017 po raz ostatni można będzie przedłużyć zakupione wcześniej subskrypcje lub wsparcie powiązane z konkretnymi produktami. Poniżej kilka istotnych informacji oraz lista z opisem modeli urządzeń, których temat dotyczy.

O zmianach powinni w głównej mierze pomyśleć użytkownicy wszystkich modeli ASG/UTM w wersji hardware. Sophos przy okazji przygotował również informację dotyczącą ewentualnej ścieżki migracyjnej, która opiera się na rekomendacji produktu alternatywnego oczywiście z oferty Sophos.

Jak widać z powyższej tabeli, ostatniego odnowienia wsparcia technicznego oraz przedłużenia subskrypcji, można dokonać maksymalnie do 30 czerwca 2017 roku, po tej dacie odnowienia nie będą możliwe. Okres życia produktów kończy się natomiast 30 czerwca 2018 roku. Oznacza to w praktyce, że urządzenia te przestaną spełniać swoje funkcje, dlatego sugerujemy zastanowić się nad wymianą starych modeli na nowsze, znajdujące się w ofercie Sophos.

Dla rozwiązań software wersji UTM i XG nie przewiduje się, żadnych zmian.

Więcej informacji dotyczących  w tym również z cenami zapraszamy do kontaktu sprzedaz@suncapital.pl

Źródło Sophos
Kategorie: Kategoria

Komunikat dla Partnerów Kerio & GFI Software dot. przejęcia

pt., 24/02/2017 - 09:30

23 lutego 2017 przedstawiciele firmy GFI i Kerio skierowali oświadczenie do partnerów handlowych na temat pogłosek i plotek dotyczących przyszłości firmy i produktów Kerio & GFI Software.

W oświadczeniu producenci informują że przejęcie Kerio Technologies przez GFI ma na celu rozszerzenie portfolio producentów i połączenie sił handlowych celem oferowania na rynku SMB, kompleksowej profesjonalnej, stale rozwijanej oferty produktów z zakresu bezpieczeństwa i komunikacji w IT.

Producenci zapewniają także Partnerów, że pracują nad połączeniem najlepszych części Kerio i GFI oraz pozostają oddani idei kanału sprzedażowego, będą nadal rozwijali produkty Kerio i świadczyli wysokiej jakości wsparcie.

Pod oświadczeniem podpisali się:

Johannes Kamleitner                            Andre Muscat

SVP & Chief Revenue Officer                 SVP & Chief Product Officer

Kerio & GFI Software                              Kerio & GFI Software

Oryginalne oświadczenie

Kategorie: Kategoria

Webinarium Sophos po polsku: Powstrzymaj ransomware z Intercept X + konsola instalowana lokalnie (SEC)

śr., 22/02/2017 - 14:06

Zapraszamy na webinar producenta Sophos®, podczas którego zaprezentowana zostanie nowa, instalowana lokalnie wersja konsoli Sophos Enterprise Console 5.5 oferująca funkcjonalności produktu Intercept X.

Podczas webinarium zostanie zademonstrowany i omówiony nowy produkt anty-eksploitowy oraz konsola.

Centralne zarządzanie ochroną przeciw eksploitom pozwala:

 • chronić pliki przed ransomware i złośliwymi procesami szyfrowania
 • chronić najważniejsze funkcje w przeglądarkach
 • unikać eksploitów
 • zabezpieczyć się przed atakami na procesy w pamięci komputera
 • chronić się przed bibliotekami DLL uruchamianymi z niezaufanych folderów lub źródeł.

Webinarium odbędzie się w czwartek 2 marca 2017 o godz. 11:30. Zarejestruj się>>

Prowadzący: inż. sprzedaży p. Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Konsumenci bardziej obawiają się cyberataku niż napaści fizycznej – wyniki ankiety Sophos®

czw., 16/02/2017 - 11:21

Producent Sophos® przeprowadził ankietę dotyczącą ransomware, phishingu oraz innych powszechnych zagrożeń cybernetycznych. Badanie objęło 5 krajów oraz 1, 250 osób. Respondentów zapytano o ich największe obawy związane z bezpieczeństwem, doświadczenia z ransomaware lub innym złośliwym oprogramowaniem, a także o to skąd czerpią informacje pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa ich komputerom. Wyniki ankiety pokazały braki w wiedzy konsumentów w trzech głównych obszarach dotyczących zagrożeń cybernetycznych.

Najbardziej niepokojący jest fakt, iż mimo że użytkownicy bardziej obawiają się cyberataku niż napaści fizycznej lub rabunku, większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób mogą zostać zaatakowani oraz tego co mogą zrobić, aby zapobiegać zagrożeniom cybernetycznym.

63% badanych przyznało, że obawia się straty finansowej w wyniku naruszenia danych, a 61% respondentów niepokoi się, że kontrolę nad ich komputerami mogliby przejąć hakerzy, którzy następnie rozsyłaliby spam i złośliwe oprogramowanie do osób z ich list kontaktowych lub innych użytkowników. Dla porównania tylko 46% obawia się napaści fizycznej lub kradzieży samochodu.

Jednym z głównych problemów jest brak wiedzy użytkowników na temat phishingu, czyli najpopularniejszej metody stosowanej przez hakerów w celu uzyskania dostępu do danych osobowych oraz niewiedza dot. ataków typu ransomware. Chociaż dla większości użytkowników ochrona przed malware i spyware była priorytetem, ponad 30% respondentów przyznała, że nie jest zabezpieczona przed phishingiem i atakami typu ransomware, część z nich wyznała, że nie posiada wiedzy dot. tych zagrożeń.

Z ankiety wynika, że połowa respondentów udziela porad IT rodzinie i znajomym. Aż 14% z nich przyznało, że nie wie, czy dobrze wykonało kopię zapasową danych z komputerów innych osób oraz czy potrafiłoby je odzyskać w przypadku ataku hakera, 18% nie wiedziało nic na temat kopii zapasowych i odzyskiwania, a 11% nie było pewnych czy komputery, którymi się zajmują są chronione przed hakerami i wirusami. Te dane wskazują, że 25% wszystkich komputerów domowych jest podatne na cyberataki. 

Ankieta przeprowadzona przez Sophos® pokazuje, że respondenci zdają sobie sprawę z istnienia zagrożeń cybernetycznych, ale mają poważne luki w wiedzy dot. ochrony przed nimi. Jeśli więc rola rodzinnego specjalisty ds. IT przypadła właśnie Tobie, wypróbuj Sophos Home, czyli darmowe rozwiązanie z zakresu ochrony, które w łatwy sposób pozwala jednej osobie na zajmowanie się kilkoma komputerami z jednej konsoli.

 

Źródło
Kategorie: Kategoria

Sophos live webinar po polsku: Sieciowa ochrona nowej generacji – XG Firewall v.16.5 wraz z sandboxem

śr., 15/02/2017 - 12:22

Zapraszamy na polskojęzyczny webinar producenta Sophos® dot. XG Firewall, czyli firewall’a nowej generacji.

Podczas webinaru zaprezentowane zostaną:

 • Sophos XG i kompatybilność z Sophos UTM
 • unikalna platforma umożliwiająca wiele rozszerzeń
 • polityki firewall nowej generacji dla użytkowników wraz z pełnym raportowaniem
 • ochrona typu sandbox bezpośrednio z chmury oraz Advanced Threat Protection (zero-day threats)
 • centralne zarządzanie i raportowanie
 • Synchronized Security oraz heartbeat.

Webinar odbędzie się we wtorek 21 lutego 2017 o godz. 11:30. Zarejestruj się>>

Prowadzący: inż. sprzedaży Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarze, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do udziału!

 

Kategorie: Kategoria

Strony

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o. 
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 071 707-03-76
tel. +48 071 360-81-00

suncapital[at]suncapital.pl

https://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez sendingo