Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 1 hour 36 min temu

Konsumenci bardziej obawiają się cyberataku niż napaści fizycznej – wyniki ankiety Sophos®

czw., 16/02/2017 - 11:21

Producent Sophos® przeprowadził ankietę dotyczącą ransomware, phishingu oraz innych powszechnych zagrożeń cybernetycznych. Badanie objęło 5 krajów oraz 1, 250 osób. Respondentów zapytano o ich największe obawy związane z bezpieczeństwem, doświadczenia z ransomaware lub innym złośliwym oprogramowaniem, a także o to skąd czerpią informacje pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa ich komputerom. Wyniki ankiety pokazały braki w wiedzy konsumentów w trzech głównych obszarach dotyczących zagrożeń cybernetycznych.

Najbardziej niepokojący jest fakt, iż mimo że użytkownicy bardziej obawiają się cyberataku niż napaści fizycznej lub rabunku, większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób mogą zostać zaatakowani oraz tego co mogą zrobić, aby zapobiegać zagrożeniom cybernetycznym.

63% badanych przyznało, że obawia się straty finansowej w wyniku naruszenia danych, a 61% respondentów niepokoi się, że kontrolę nad ich komputerami mogliby przejąć hakerzy, którzy następnie rozsyłaliby spam i złośliwe oprogramowanie do osób z ich list kontaktowych lub innych użytkowników. Dla porównania tylko 46% obawia się napaści fizycznej lub kradzieży samochodu.

Jednym z głównych problemów jest brak wiedzy użytkowników na temat phishingu, czyli najpopularniejszej metody stosowanej przez hakerów w celu uzyskania dostępu do danych osobowych oraz niewiedza dot. ataków typu ransomware. Chociaż dla większości użytkowników ochrona przed malware i spyware była priorytetem, ponad 30% respondentów przyznała, że nie jest zabezpieczona przed phishingiem i atakami typu ransomware, część z nich wyznała, że nie posiada wiedzy dot. tych zagrożeń.

Z ankiety wynika, że połowa respondentów udziela porad IT rodzinie i znajomym. Aż 14% z nich przyznało, że nie wie, czy dobrze wykonało kopię zapasową danych z komputerów innych osób oraz czy potrafiłoby je odzyskać w przypadku ataku hakera, 18% nie wiedziało nic na temat kopii zapasowych i odzyskiwania, a 11% nie było pewnych czy komputery, którymi się zajmują są chronione przed hakerami i wirusami. Te dane wskazują, że 25% wszystkich komputerów domowych jest podatne na cyberataki. 

Ankieta przeprowadzona przez Sophos® pokazuje, że respondenci zdają sobie sprawę z istnienia zagrożeń cybernetycznych, ale mają poważne luki w wiedzy dot. ochrony przed nimi. Jeśli więc rola rodzinnego specjalisty ds. IT przypadła właśnie Tobie, wypróbuj Sophos Home, czyli darmowe rozwiązanie z zakresu ochrony, które w łatwy sposób pozwala jednej osobie na zajmowanie się kilkoma komputerami z jednej konsoli.

 

Źródło
Kategorie: Kategoria

Sophos live webinar po polsku: Sieciowa ochrona nowej generacji – XG Firewall v.16.5 wraz z sandboxem

śr., 15/02/2017 - 12:22

Zapraszamy na polskojęzyczny webinar producenta Sophos® dot. XG Firewall, czyli firewall’a nowej generacji.

Podczas webinaru zaprezentowane zostaną:

 • Sophos XG i kompatybilność z Sophos UTM
 • unikalna platforma umożliwiająca wiele rozszerzeń
 • polityki firewall nowej generacji dla użytkowników wraz z pełnym raportowaniem
 • ochrona typu sandbox bezpośrednio z chmury oraz Advanced Threat Protection (zero-day threats)
 • centralne zarządzanie i raportowanie
 • Synchronized Security oraz heartbeat.

Webinar odbędzie się we wtorek 21 lutego 2017 o godz. 11:30. Zarejestruj się>>

Prowadzący: inż. sprzedaży Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarze, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do udziału!

 

Kategorie: Kategoria

Sun Capital sp. z o.o. posiada „QNAP Certified Partner”

pon., 13/02/2017 - 10:08

Sun Capital jako jedna z kilku firm w Polsce posiada status „QNAP Certified Partner.

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami Qnap zapraszamy do zakupów, posiadamy certyfikowanego inżyniera Qnap oraz BARDZO dobre ceny.

Kategorie: Kategoria

Webinar: Ochrona serwera Kerio Connect przed spamem i nadużyciami

czw., 09/02/2017 - 15:42

Zapraszamy na webinar Kerio® dotyczący zagadnienia spamu i ochrony antyspamowej. Omówione zostaną następujące tematy:

 • definiowanie spamu
 • motywacje i techniki autorów spamu
 • zagrożenia związane ze spamem i ich konsekwencje dla biznesu
 • sposoby zapobiegania spamowi
 • funkcje filtrowania spamu w Kerio Connect
 • najlepsze praktyki zapobiegania nadużyciom związanym ze spamem
 •  zewnętrzne narzędzia monitorowania

Webinar odbędzie się we wtorek 28 lutego 2017 o godz. 15:00 oraz 19:00.

Prowadzący: Marino Vigliotti, Brian Carmichael

Zachęcamy do udziału!

Kategorie: Kategoria

Tylko do 31 marca 2017 oferta promocyjna na Sophos All-in-One Security – oszczędzaj nawet do 50%

wt., 07/02/2017 - 15:47

Producent oprogramowania Sophos zachęca do skorzystania z oferty promocyjnej na zakup pakietu Sophos All-in-One Security dla małych i średnich firm zapewniający ochronę punktów końcowych i firewall nowej generacji, w którego skład wchodzą:

 • XG Appliance + EnterpriseGuard
 • Central Endpoint Advanced
 • Central Endpoint Intercept X
 • Central Device Encryption
 • Central Email Standard
 • Central Server Protection Advanced.

Zainteresowanych wyceną pakietu w ramach oferty promocyjnej zapraszamy do kontaktu z Sun Capital.

Uwaga! Promocja potrwa do 31 marca 2017.

Kategorie: Kategoria

GFI Software: oferta promocyjna luty-marzec 2017

wt., 07/02/2017 - 09:32

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą promocyjną GFI Software™. Od 2 lutego 2017 do 31 marca 2017 GFI Software oferuje:

 • do 50% zniżki na GFI MailEssentials lub GFI Archiver przy zamówieniu dla minimum 25 użytkowników. Promocja obejmuje zakup nowych licencji GFI MailEssentials i GFI Archiver z wyłączeniem aktualizacji oraz zakupu dodatkowych licencji.
 • do 50% zniżki dla klientów posiadających licencję na konkurencyjny produkt, chcących zamienić go na którykolwiek z produktów GFI. Klient, aby zostać objęty promocją, musi przedstawić ważną licencję na konkurencyjny produkt lub aktualną ofertę na taki produkt. Promocja dotyczy zakupu nowych licencji produktowych GFI.
 • do 50% zniżki dla członków GFI Prime na zakup pełnego wsparcia dla ich produktu GFI Prime. Promocja obejmuje zakup nowych produktów GFI Software z wyłączeniem GFI FaxMaker Online, aktualizacji oraz zakupu dodatkowych licencji.
 • do 40% zniżki na zakup nowych licencji GFI Archiver, GFI LanGuard i GFI MailEssentials z rocznym wsparciem technicznym. Promocja obejmuje zakup nowych licencji z wyłączeniem aktualizacji oraz zakupu dodatkowych licencji.
 • do 20% zniżki dla klientów, którzy przed upływem ważności licencji testowej GFI (30 dni) kupią testowany produkt. Aby licencja testowa mogła zostać objęta promocją, należy kupić produkt przed upływem ważności licencji (30 dni). Promocja obejmuje kupno nowych licencji produktowych GFI z wyłączeniem GFI FaxMaker Online, aktualizacji oraz zakupu dodatkowych licencji.

 

Kategorie: Kategoria

Sophos Live Webinar po polsku: „Cryptolocker i ransomware?! – powstrzymaj i pozwól by firewall ci pomógł – live demo“

śr., 01/02/2017 - 11:00

Sophos® zaprasza na kolejny webinar w języku polskim, podczas którego uczestnicy będą mogli zobaczyć w jaki sposób rozwiązania nowej generacji tej firmy komunikują się ze sobą po to, aby chronić przedsiębiorstwa.

Webinar odpowie na następujące pytania:

 • Czym jest ransomware i jak skutecznie się przed nim bronić?
 • W jaki sposób AV nowej generacji współpracuje z firewall’em sieciowym?
 • Jak tworzyć polityki i jak wygląda konsola? – prezentacja na żywo
 • Jak wzmocnić ochronę dodając szyfrowanie?
 • Jak wygląda atak typu ransomware, i w jaki sposób współpracujące ze sobą produkty, czyli AV, szyfrowanie i firewall, zachowują się podczas ataku? – prezentacja na żywo.

Webinar odbędzie się w czwartek 9 lutego 2017 o godz. 11:30. Rejestracja>>

Prowadzący: inż. sprzedaży Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarze, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania. 

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Samepage zmienił właściciela

pt., 27/01/2017 - 17:25

31 grudnia 2016 Samepage stał się oddzielną firmą i nie jest już częścią Kerio Technologies. Z tego powodu Samepage nie figuruje na stronie internetowej Kerio, Kerio Partner Portal oraz nie jest dostępny w Kerio Online Store.

Od teraz wszystkie pytania i prośby związane z Samepage prosimy kierować na adres sales@samepage.io lub numer +1 888.394.6958.

 

Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Webinar informacyjny dot. przejęcia Kerio Technologies przez GFI Software

pt., 27/01/2017 - 10:01
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Przejęcie Kerio Technologies przez GFI Software™ – pytania i odpowiedzi

śr., 25/01/2017 - 13:44
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

Kerio Control 9.2.1 już dostępny

wt., 24/01/2017 - 15:40


24 stycznia 2017 Kerio Technologies zaprezentowało Kerio Control 9.2 – rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa sieci dla małych i średnich przedsiębiorstw o zwiększonej wydajności oraz funkcją filtrowania ruchu z określonego kraju.

„Prędkości połączeń internetowych stają się co raz szybsze i bardziej dostępne” – powiedziała Heather Paunet, wiceszefowa Działu Produktów Kerio.”Dzięki zwiększonej wydajności małe firmy skorzystają z internetu o wysokiej szybkości transmisji danych jednocześnie mając pewność, że są chronione przed cyberprzestępcami”.

Zoptymalizowany Kerio Control oferuje większą przepustowość lepiej chroniąc sieć, użytkowników i zasoby, bez ograniczania pasma.

Najnowsza wersja oprogramowania zawiera funkcje filtrowania ruch na podstawie kraju, zwiększając bezpieczeństwo sieci dzięki możliwości eliminacji dowolnych połączeń przychodzących.

Kategorie: Kategoria

Kerio Connect, Kerio Control, Kerio Operator oraz Kerio Cloud zakupione przez GFI Software™

pt., 20/01/2017 - 11:29

   

20 stycznia 2017 producent oprogramowania Kerio, czyli Kerio Technologies Inc., ogłosił sprzedaż produktów Kerio Connect, Kerio Control, Kerio Operator oraz Kerio Cloud firmie GFI Software™. Jako motywację tej zmiany wspólne oświadczenie producentów wskazuje chęć poszerzenia portfolio produktowego.

W oświadczeniu Kerio Technologies oraz GFI Software podkreślają, że w okresie przejściowym jakość oferowanego przez Kerio wsparcia zostanie utrzymana na tym samym, wysokim, poziomie – bez zmian pozostaną również dane kontaktowe (adresy e-mail oraz telefony) pracowników Kerio z działów sprzedaży oraz wsparcia technicznego.

Kategorie: Kategoria

Webinarium Sophos po polsku: Obrona przed ransomware – Live demo ataku i narzędzi do ochrony

wt., 03/01/2017 - 12:00

Producent oprogramowania Sophos® zaprasza na kolejne webinarium techniczne w języku polskim poświęcone obronie przed ransomware, z myślą o której stworzono produkt najnowszej generacji, czyli Sophos® Intercept X.

Webinarium udzieli odpowiedzi na następujące pytania:

• Jak działa ransomware i jak łatwo może dojść do utraty wszystkich danych?
• Co to są ekspoity i w jaki sposób przeciwdziała im Sophos Intercept X?
• Jak korzystać z Sophos Intercept X wraz z narzędziem do forensics „Root Cause Analysis”?
• oraz zaprezentuje live demo ataku i konsoli.

Webinarium odbędzie się w środę 11 stycznia 2017 o godz. 10:00. Rejestracja>>

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania. 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Zamiany w dostępności wsparcia technicznego Kerio® podczas przerwy świątecznej

czw., 22/12/2016 - 09:41

Producent oprogramowania Kerio® informuje, że w dniach 24-26 grudnia 2016 oraz 31 grudnia 2016 – 1 stycznia 2017 wsparcie techniczne nie będzie dostępne. W tych okresach wsparcie techniczne będzie można uzyskać jedynie poprzez stronę internetową Kerio®. Producent odpowie na Państwa wiadomości następnego dnia roboczego.

Z powodu lokalnych dni wolnych od pracy może wystąpić ograniczona dostępność pod czeskimi i rosyjskimi numerami telefonów. Oprócz wyżej wymienionych dni podczas, których biura będą zamknięte, wszystkie telefony na numery lokalne zostaną przekierowane na dostępną 24 godziny przez 5 dni w tygodniu linię anglojęzyczną. Regularna usługa wsparcia technicznego zostanie przywrócona 2 stycznia 2017.

 

Kategorie: Kategoria

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

czw., 22/12/2016 - 08:57

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze naszym Klientom i Partnerom życzą właściciele i pracownicy firmy Sun Capital Sp. z o.o.

Kategorie: Kategoria

Sophos Central – najlepszy sposób na zabezpieczenie infrastruktury Office 365

pon., 19/12/2016 - 13:20

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z Office 365, m.in. brak aktualizacji, nowych serwerów, potrzeby konserwacji oraz znaczna oszczędność czasu. Pomimo, że Microsoft zapewnia solidny system ochrony danych przechowywanych przez klientów w chmurze, to nie powinieneś zapominać o ochronie własnej sieci. Z tego powodu sensownym krokiem wydaje się wybór rozwiązania z zakresu ochrony, które oferuje takie same korzyści.

Sophos Central to zlokalizowana w chmurze platforma bezpieczeństwa, która zapewnia zaawansowaną ochronę całej sieci korporacyjnej – stacji końcowych, urządzeń mobilnych, przeglądarki, poczty email, Wi-Fi, szyfrowania, serwera oraz sieci. 

Dzięki Sophos Central będziesz mógł cieszyć się:

 • prostym zarządzaniem dzięki pojedynczemu panelowi administracyjnemu;
 • zaawansowaną ochroną dzięki produktom zaprojektowanym tak, aby współpracowały ze sobą;
 • nieprzerwanym dostępem do maili dzięki awaryjnej skrzynce odbiorczej w przypadku, gdy Office 365 nie działa.

Aby dowiedzieć się więcej o Sophos Central odwiedź stronę producenta lub wypróbuj za darmo.

Kategorie: Kategoria

Koniec wsparcia dla Kerio Control Box 1110

pon., 19/12/2016 - 09:30

Producent oprogramowania Kerio® ogłosił, że 30 października 2017 nastąpi koniec wsparcia dla Kerio Control Box 1110. W związku z wygaszaniem wsparcia dla tego modelu producent zachęca do skorzystania z Kerio Upgrade Program, w ramach którego klienci używający produktów Kerio Control w wersji software lub hardware mogą je zaktualizować do najnowszych modeli z serii NG nawet do 30% taniej.

Urządzenia z serii NG oferują:

 • zwiększoną wydajność dzięki 64-bitowej architekturze;
 • najnowszą technologię bezpieczeństwa, w tym możliwości zapory sieciowej nowej generacji;
 • najnowszy sprzęt bez wentylatora (NG100 i NG300) oraz roczną gwarancję standardową;
 • opcję licencjonowania dla nielimitowanej liczby użytkowników.

Zainteresowanych skorzystaniem z oferty prosimy o kontakt z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Sophos Intercept-X skuteczne narzędzie do walki z ransomware i zagrożeniami typu Zero-Day

czw., 15/12/2016 - 15:09

Sophos Intercept-X jest zaawansowanym uzupełnieniem ochrony antywirusowej, która zapewnia wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania (malware) dzięki zupełnie innowacyjnemu podejściu do zagrożeń typu ransomware, zero-day oraz innych exploitów.

Exploit, co to jest?

Exploity, to oprogramowanie, często bardzo zaawansowane, dzięki któremu cyberprzestępcy odnajdują błędy w oprogramowaniu jakie mamy zainstalowane na swoich komputerach. Po odnalezieniu takiej luki exploit zapewnia nieautoryzowany dostęp do środowiska w jakim oprogramowanie posiadające błędy działa – innymi słowy ktoś z zewnątrz ma dostęp do naszego komputera, a tym samym do wszystkiego, co w nim się znajduje. Powodów wykorzystania tego szkodliwego oprogramowania jest wiele w ostatnich czasach bardzo popularne stało się szyfrowanie danych na komputerach ofiar i następnie żądanie zapłaty za ich odszyfrowanie – ataki tego typu noszą nazwę ransomware. Exploity nie są tematem nowym, pierwsze z nich powstały już w latach 80-tych od tamtego czasu znacznie je udoskonalono, można powiedzieć, że zrobiono z tego bardzo dochodowy biznes – szacuje się, że tylko w 2016 roku na okupach z ransomware cyberprzestępcy zarobili 1,2 biliona $.

Wraz z rozwojem cyberprzestępczości rozwijają się również zabezpieczenia przed tego typu atakami. Dzisiaj praktycznie każdy z producentów oprogramowania antywirusowego posiada w swoim asortymencie produkty zawierające pewien poziom ochrony przed exploitami (Exploit Prevention), jest ona jednak w większości przypadków niewystarczająca. Ponadto ważnym jest aby na bieżąco aktualizować wszelkie oprogramowanie z jakiego korzystamy na naszych komputerach. Bardzo pomocne jest tu posiadanie oprogramowania antywirusowego, które umożliwia nam zarządzanie aktualizacjami (Patch Management). Żeby jednak nie było tak łatwo cyberprzestępcy opracowali zero-day exploit, czyli oprogramowanie wykorzystujące luki, które jeszcze nie zostały wykryte i tym samym nie są znane nawet producentom danego oprogramowania, co z kolei oznacza, że nie ma dla nich przygotowanej odpowiedniej łatki aktualizacyjnej.

Czym jest Intercept-X?

Wspomniany wcześniej produkt firmy Sophos – Intercept-X jest z pewnością dodatkowym wsparciem dla posiadanej przez nas ochrony antywirusowej. Jego producent zapewnia zupełnie nowe podejście do ochrony przed ransomware, czy Zero-Day. Intercept-X jest oparty na produkcie HitmanPro.Alert jest on oprogramowaniem dedykowanym do walki z ransomware – wykrywa zagrożenia Next-Gen, przez co zatrzymuje niechciane szyfrowanie. Jeśli jakieś pliki zaczęły być szyfrowane oprogramowanie to przywróci pierwotną wersję tych plików w sposób automatyczny, dodatkowo umożliwia zidentyfikowanie źródła ataku.

W tym celu Intercept-X wykorzystuje narzędzie zwane Cryptoguard, którego konfiguracja jest bardzo prosta i przejrzysta – wystarczy dokonać odpowiednich ustawień polityk w konsoli Sophos Central.

W przypadku ochrony przed exploitami – umożliwia wykrywanie exploitów nie posiadających sygnatur, zapewnia ochronę przed zagrożeniami typu Zero-Day oraz blokuje i monituje ataki wymierzone w pamięć komputera. Przy czym nie wpływa na wydajność urządzenia które chroni.
Intercept-X dostarcza również danych pozwalających na analizowanie przyczyn – Root Cause Analysis.

oraz umożliwia administratorowi wizualizację procesu infekcji.

Dzięki temu możemy sprawdzić, co się stało, gdzie i kiedy miał miejsce atak, w jaki sposób do niego doszło i co należy zrobić.

Intercept-X jest zarządzany z konsoli Sophos Central dostępnej w chmurze. Jeśli posiadacie antywirusa Sophos zarządzanego z chmury (Sophos Endpoint Central), to za pomocą jednej konsoli możecie zarządzać zarówno Intercept-X oraz wspomnianym antywirusem. W tym przypadku również jeden klient zainstalowany na urządzeniu końcowym obsługuje antywirusa i Intercept-X. Poniżej opis ochrony jaką zapewnia pełne połączenie Intercepta i Central Endpoint Advanced.

Jeśli posiadacie antywirusa innego producenta Intercept będzie uzupełnieniem jego ochrony, należy jednak pamiętać, że zarządzanie Interceptem odbywać się będzie z poziomu konsoli Sophos Central, wymagana będzie również instalacja klienta Intercepta na urządzeniu końcowym.

Intercept-X jest przeznaczony dla urządzeń z systemem operacyjnym Win 7 lub nowszych zarówno 32 jak i 64-bitowych. Licencja ma charakter subskrypcyjny i jest liczona per User – oznacza to, że ochroną są objęte wszystkie urządzenia użytkownika. Okres subskrypcji wynosi 12, 24 lub 36 miesięcy. Natomiast jego cena jednostkowa uzależniona jest od zakupionej ilości subskrypcji.

Producent udostępnia zainteresowanym 30 dniową w pełni funkcjonalną wersję testową. Jest ona dostępna po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie producenta.

Po zalogowaniu się do Sophos Central na https://cloud.sophos.com/manage/login mamy możliwość wybrania produktu jaki chcielibyśmy testować – w tym przypadku Intercept-X.

Kategorie: Kategoria

MailStore 10: większa ochrona dla zarchiwizowanej poczty

pt., 09/12/2016 - 14:37

Pod koniec listopada 2016 MailStore Software GmbH udostępnił 10-tą wersję swojego rozwiązania do archiwizacji poczty. W związku z rosnącym zagrożeniem bezpieczeństwa kluczowych danych firmowych, którego źródłem są przestępstwa popełniane w internecie oraz stosowanie socjotechnik, w nowej wersji MailStore skupił się na wzmocnieniu ochrony przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej wydajności, prostych mechanizmów wdrożeniowych oraz łatwości użytkowania. Mailstore Server 10 i MailStore Service Provider Edition (SPE) 10 zostały wyposażone w nowoczesną technologię szyfrującą oraz funkcję audytu. Dodatkowo prywatni użytkownicy MailStore Home mogą chronić zarchiwizowaną pocztę za pomocą hasła.

Zapobieganie nieuprawnionemu dostępowi

Nowa wersja oprogramowania używa nowoczesnej technologii szyfrującej po to, aby chronić zarchiwizowane przez MailStore wiadomości przed nieuprawnionym dostępem. Dotychczasowe zdolności szyfrujące tego rozwiązania, zostały rozszerzone o bazy danych archiwów oraz zintegrowaną ścieżkę audytu, co sprawia, że metadane zarchiwizowanych maili, takie jak temat wiadomości, jej nadawca i odbiorca, a także struktura zarchiwizowanych folderów danej skrzynki mailowej, są lepiej chronione. Dodatkowe funkcje ochronne zapewnia archiwum klucz odzyskiwania, który zapobiega korzystaniu z archiwum z poziomu innych systemów przez nieuprawnione osoby, takie jak administratorzy backup’u. W wersji 10 zmieniono również ustawienia standardowe – administratorzy MailStore nie mają podglądu ani dostępu do archiwum użytkowników. Powyższa funkcja może zostać zmieniona, jednak taka operacja pozostawi ślad w dzienniku audytów.

Automatyczne sprawdzanie dostępności aktualizacji i zwiększona wydajność

Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkowników jest używanie najnowszej wersji oprogramowania. Automatyczne sprawdzanie dostępności aktualizacji może zostać aktywowane po to, aby informować administratorów o pojawieniu się nowych aktualizacji. Administratorzy skorzystają również z bardziej elastycznych magazynów archiwum, które oferują lepsze zarządzanie kosztami dzięki funkcji pozwalającej na indywidualne określenie miejsca przechowywania każdego ze składników magazynu archiwum (treści wiadomości, baz danych oraz indeksów wyszukiwania).

Szyfrowanie za pomocą hasła dla użytkowników domowych

Prywatni użytkownicy darmowego oprogramowania MailStore Home również skorzystają ze wzmocnionej ochrony wersji 10 – od teraz mogą oni ustawić hasło dla swoich zarchiwizowanych wiadomości. W przypadku gdy użytkownik zgubi hasło, dostęp do archiwum może zostać odblokowany jedynie za pomocą klucza odzyskiwania.

 

Źródło

 

 

Kategorie: Kategoria

Sophos Live Webinar po polsku: Zostań ekspertem od walki z ransomware i dowiedz się dlaczego dzisiaj antywirus już nie wystarczy

wt., 06/12/2016 - 11:47

Producent oprogramowania Sophos® zachęca do wzięcia udziału w webinarium na żywo, które skupi się na zagadnieniach związanych z ransomware oraz sposobach ochrony przed atakami tego typu dzięki Sophos® Intercept X oraz Sophos® Advanced Endpoint Protection.

Techniczne webinarium przygotowane przez Sophos® odpowie na następujące pytania:

 • Jak działa ransomware i dlaczego sygnatury tradycyjnych AV niczego nie wykrywają?
 • Co to są eksploity i jaki mają związek z niechcianym szyfrowaniem plików i okupem w walucie „bitcoin
 • Jakie techniki wykorzystują ekspoity i w jaki sposób przeciwdziała im Sophos Intercept X?
 • Jak korzystać z Sophos Intercept X wraz z narzędziem do forensics „Root Cause Analysis”?
 • Co łączy Sophos i HitmanPro.Alert?

Webinarium odbędzie się w środę 7 grudnia 2016 o godz. 11.00. Zarejestruj się>>

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania. 

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Strony

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o. 
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 071 707-03-76
tel. +48 071 360-81-00

suncapital[at]suncapital.pl

https://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez sendingo