Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 2 hours 20 min temu

Wczesny dostęp do wersji 18 oprogramowania Sophos XG!

pon., 14/10/2019 - 14:36

Zespół odpowiedzialny za firewalla w firmie SOPHOS ogłosił, że trwają intensywne prace nad najnowszą wersją oprogramowania dla flagowego produktu producenta, czyli dla serii XG i oprogramowanie weszło w fazę publicznego wczesnego dostępu [EAP].

Wersja oznaczona numerem 18 wprowadzi szereg udoskonaleń i innowacji, między innymi: nowy sposób przetwarzania pakietów, nazwany roboczo Xstream oraz ochronę przed zagrożeniami typu zero day, przy użyciu mechanizmów sztucznej inteligencji.

Architektura Xstream

Nowa architektura przetwarzania pakietów Xstream będzie pozwalać na dokładniejszą analizę ruchu, pakietów, dodatkową ochronę i lepszą wydajność.

Nowa architektura będzie składać się z trzech głównych elementów:

 1. Silnik Xstream – szczegółowa analiza pakietów z wykorzystaniem wszystkich modułów rozwiązania XG;
 2. Inspekcja SSL Xstream – wielokrotnie doceniana wydajność połączona z elastycznością i szybkim wglądem w cały ruch szyfrowany protokołami SSL/TLS, z możliwością inspekcji ruchu odbywającego się przy użyciu protokołu TLS 1.3 bez ograniczeń portów i aplikacji;
 3. Xstream Network Flow FastPath – automatyczne lub oparte na politykach zarządzanie ruchem sieciowym;
Inteligentna Analiza Zagrożeń

Kolejnym dodatkiem do wersji 18 będzie nowa, inteligentna analiza zagrożeń, która będzie wspierana przez laboratoria Sophos (SophosLabs) oraz technologie głębokiego uczenia się. Przy użyciu dużego wachlarza technik modelowania do analizy pobieranych i przesyłanych plików, Inteligentna Analiza Zagrożeń umożliwi szybką identyfikację i zatrzymanie zagrożeń typu zero-day, zanim rozprzestrzenią się one po sieci.

Inteligentna Analiza Zagrożeń dostarczy również narzędzi do generowania raportów oraz szczegółowe dane na temat plików usiłujących otrzymać dostęp do zasobów sieciowych. Nowością w wersji 18 będzie wskaźnik bezpieczeństwa pliku, który będzie pokazywał szczegółowe dane na temat wybranego pliku. Poglądowy widok nowej funkcjonalności prezentujemy poniżej.

Pełna lista zmian w wersji 18

Pełna lista zmian w wersji 18 dostępna jest pod adresem https://www.sophos.com/en-us/medialibrary/PDFs/factsheets/sophos-xg-firewall-key-new-features.pdf?cmp=26058, a inne kluczowe zmiany i udoskonalenia w wersji 18 to:

– generowanie raportów i zarządzanie urządzeniem przez platformę Sophos Central
– usprawnienia związane z obsługą NAT
– usprawnienia zarządzania regułami firewalla
– rozszerzenie wsparcia DDNS
– usprawnienia zasad routingu SD-WAN, które bazują na zdefiniowanych politykach
– alarmy i powiadomienia o zdarzeniach
– inteligentny wybór sygnatur IPS
– ochrona antyspamowa w operaciu o DKIM i BATV
– możliwość weryfikacji i autoryzacji  użytkownika przy pomocy protokołu Kerberos i NTLM
– obsługa weryfikacji dwuetapowej w protokole Radius
– obsługa SNMP w wersji 3
– możliwość zmiany nazw interfejsów
– wsparcie dla możliwości zwiększenia rozmiaru ramki Ethernetowej (Jumbo Frames)

Planowana dostępność

Wersja próbna wersji 18 oprogramowania dla produktu Sophos XG dostępna jest po rejestracji pod adresem: https://events.sophos.com/v18eap

Kategorie: Kategoria

Oferta promocyjna GFI Software na IV kawartał 2019 roku

wt., 08/10/2019 - 10:25

Zachęcamy do zapoznania się z promocjami przygotowanymi przez firmę GFI Software™ na ostatni kwartał 2019 roku

Promocje na zakup NOWYCH produktów:

 1. Zamień dotychczasowe rozwiązanie na produkt GFI – klienci posiadający ważną licencję na konkurencyjne względem GFI produkty mogą zakupić nowe licencje GFI na rok (z wyłączeniem GFI FaxMaker Online) aż do 40% taniej pod warunkiem, że okażą ważną licencję na konkurencyjne rozwiązanie. Promocja obowiązuje do 30 grudnia 2019 roku.
 2. Kup nową subskrypcję GFI lub KERIO na 3 lata i oszczędzaj – producent oferuje 20% rabatu na zakup nowych subskrypcji GFI lub Kerio na 3 lata. Z promocji wyłączono następujące produkty: GFI Unlimited, GFI FaxMaker Online i Exinda. Oferta jest ważna do 30 grudnia 2019 roku.
 3. Kup nową roczną subskrypcję Exinda SD-WAN 20% taniej – promocja obowiązuje do 25 grudnia 2019 roku.
 4. Kup Exinda Network Orchestrator i Exinda SD-WAN w pakiecie i otrzymaj 10% rabatu na całe zamówienie – oferta jest ważna do 25 grudnia 2019 roku.

Promocje na zakup ODNOWIEŃ:

 1.  Amnestia na odnowienia wsparcia licencji lub subskrypcji – do 30 października 2019 obowiązuje promocja na odnowienia wsparcia poniższych licencji lub subskrypcji produktów wygasłych pomiędzy 1 stycznia 2019 a 31 sierpnia 2019:
 • • GFI FaxMaker 75% taniej. Nie dotyczy SR140, XCAPI i sprzętu.
  • GFI Archiver 70% taniej.
  • GFI MailEssentials 35% taniej. Dotyczy 3 wersji – AntiSpam, EmailSecurity, UnifiedProtection. Nie obejmuje dodatkowych programów typu antywirus – Cyren, Sophos, Kaspersky.
  • GFI LanGuard 40% taniej.
  • Kerio Connect 60% taniej. Nie obejmuje dodatków – AntiSpam, ActiveSync, AntiVirus.
  • Kerio Control 60% taniej. Nie obejmuje dodatków  – AntiVirus, WebFilter, oraz sprzętu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Nowości w Sophos Central – lipiec/sierpień 2019

śr., 25/09/2019 - 14:38

W konsoli Sophos Central dużo się zmienia, dlatego warto przypomnieć, co zmieniło się przez ostatnie trzy miesiące:

General Availbility – dostępność dla wszystkich użytkowników:

 • InterceptX dla Serwerów z EDR – Endpoint Detection and Response [EDR]został wdrożony do usługi Sophos Central w pakiecie Intercept X for Server! EDR to zestaw funkcji, które pozwalają nawet najbardziej niedoświadczonym administratorom na sprawowanie kontroli nad zagrożeniami, które mogą czyhać w ich sieci, analizę zagrożeń i błyskawiczną reakcję na incydenty. EDR wyszukuje potencjalne źródła naruszeń bezpieczeństwa we wszystkich ochranianych stacjach roboczych i serwerach oraz umożliwia przesyłanie podejrzanych plików bezpośrednio do SophosLabs, aby uzyskać szczegółowe, ale jednocześnie łatwe do zrozumienia wyniki ich analizy pod kątem ewentualnej szkodliwości. Wiecej o module EDR w jednym z kolejnych wpisów na blogu.

 • Usprawnienia interfejsu dotyczące zarządzania stacjami końcowymi:

 

 

 • Usprawniony instalator dla systemu MacOS X
 • Aktualizacje dla usługi Cloud Optix
 • Kwarantanna dla nieprzeskanowanych wiadomości e-mail
 • Możliwość zmiany tekstu w Inteligentnych Banerach w usłudze Sophos Email
 • Dodanie nowych ról administracyjnych
 • Możliwość wymuszania połączeń TLS podczas przesyłania i odbierania wiadomości email.

 Wkrótce – synchronizacja AD dla urządzeń i grup

Kategorie: Kategoria

Śniadanie technologiczne Wrocław – Nakivo / QNAP / SunCapital

wt., 24/09/2019 - 11:07

Naszych obecnych i przyszłych klientów serdecznie zapraszamy do rejestracji na śniadanie technologiczne firmy Sun Capital sp. z o.o. i Konsorcjum FEN.

30 października w hotelu IBIS STYLES Wrocław Centrum odbędzie się śniadanie technologiczne. Partnerami naszego wydarzenia będą QNAP, jeden z największych producentów urządzeń NAS i profesjonalnych macierzy opartych na systemie plików ZFS, skalowalnych do ponad 1 PB danych i optymalizowanych pod kątem pamięci AllFlash oraz Nakivo producent oprogramowania dedykowanego do backupu i replikacji w środowiskach wirtualnych Vmware, Hyper-V oraz środowisk chmurowych jak AWS.

W trakcie naszego spotkania zapoznamy naszych gości z technologiami pozwalającymi optymalnie wykorzystać hybrydowe zasoby dyskowe złożone z tradycyjnych dysków twardych i dysków SSD, opowiemy jakie korzyści niesie deduplikacja, jak szybko można odtworzyć maszynę wirtualną lub jej wybrane zasoby np. bazę SQL i jak mógłby wyglądać scenariusz Site Recovery dla środowiska wirtualnego wraz z cyklicznymi testami czasów odtwarzania i możliwością produkcyjnego wywołania procedury jednym przyciskiem bez stresu dla administratora.

Spotkanie dedykowane jest dla administratorów IT: firm, urzędów, uczelni i jest bezpłatne. Wczesna godzina spotkania obliguje nas, organizatorów do zapewnienia nie tylko ciekawej i merytorycznej wiedzy ale także smacznego i pożywnego śniadania.

 

Agenda

9:00 Przywitanie uczestników i wspólny poczęstunek
9:30 Przyczyny utraty danych i jak się przed nimi zabezpieczyć przy wykorzystaniu rozwiązań QNAP.
10:30 Przerwa kawowa
10:45 Jak zapewnić ochronę dla środowiska wirtualnego i jednocześnie ograniczyć koszty operacyjne – NAKIVO
11:45 Przerwa kawowa
12:00 System i macierze zorientowane na wysoką dostępność, wydajność i ochronę danych czyli QNAP Enterprise Storage.
12:30 Sesja Q&A.
13:00 Zakończenie spotkania i konkurs z nagrodami

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie

FORMULARZ REJESTRACJI

Kategorie: Kategoria

Webinaria SOPHOS PL: Bezpieczny wrzesień z Sophos Central

śr., 18/09/2019 - 11:00

Wraz z producentem oprogramowania i sprzętu SOPHOS zapraszamy na polskojęzyczne webinaria dotyczące Sophos Central, czyli centralnej platformy służącej do zarządzania wszystkimi produktami SOPHOS.

Jak zabezpieczyć Twoją sieć, komputery, serwery i urządzenia mobilne za pomocą najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa i zarządzać nimi wszystkimi z jednej, intuicyjnej konsoli?

Na to pytanie odpowie ekspert SOPHOS ds. cyberbezpieczeństwa podczas dwóch nadchodzących webinariów, które odbędą się kolejno 23.09.2019 r. oraz 30.09.2019 r. o godzinie 11:30.

23.09.2019

Funkcje Sophos Central do ochrony urządzeń końcowych, serwerów i urządzeń mobilnych: Intercept X z EDR dla urządzeń końcowych i serwerów, zarządzanie urządzeniami mobilnymi

30.09.2019

Funkcje Sophos Central do szyfrowania, ochrony e-maili, chmury publicznej (Cloud Optix) i narzędzia do symulacji ataków dla pracowników (Phish Threat)

Zachęcamy do rejestracji TUTAJ.

Kategorie: Kategoria

Oferta promocyjna MailStore Server ważna do 30.09.2019 r.

pt., 30/08/2019 - 12:49

Zachęcamy do zapoznania się z promocją przygotowaną przez producenta oprogramowania służącego do archiwizacji poczty elektronicznej MailStore Server.

Promocja dotyczy zakupu nowych licencji MailStore Server w wersji 12 wraz ze wsparciem produktu. Odpowiednio do długości wykupionego wsparcia, tj. na rok, dwa lub trzy lata, klient otrzymuje jeden, dwa lub trzy miesiące wsparcia gratis. Oferta promocyjna obowiązuje do 30 września 2019 roku.

Zainteresowanych promocją zapraszamy do kontaktu z firmą Sun Capital.

 

Kategorie: Kategoria

Webinarium: „Serwery pocztowe – praktyczne podejście: bezpieczeństwo i archiwizacja”

pon., 26/08/2019 - 15:36

Wakacje to dobry moment na nadrobienie zaległości, a podczas leżenia na plaży chętnie sięgamy po filmowe treści :)

W związku z tym serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium, które odbyło się w kwietniu bieżącego roku i zostało zrealizowane wspólnie z firmą Net Complex. Na filmie poruszamy tematy związane z zabezpieczaniem serwerów poczty na przykładzie rozwiązań Kerio Connect i IceWarp Server oraz omawiamy i pokazujemy jak w działają programy do archiwizacji: GFI Mail Archiver, MailStore Server oraz BackupAssist 365.

 

Zapraszamy do oglądania!

Kategorie: Kategoria

Promocja IceWarp Cloud

pon., 05/08/2019 - 13:18

Producent IceWarp Server ogłosił promocję na IceWarp Cloud, która potrwa do 31.12.2019 r., zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami poniżej.

Organizacje korzystające aktualnie z jakiegokolwiek rozwiązania serwera poczty elektronicznej instalowanego lokalnie, które zdecydują się na udział w promocji otrzymają IceWarp Cloud w planie Lite dla dotychczasowej liczby użytkowników i na czas trwania wsparcia dotychczasowej licencji (lecz na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy).

Oferta dotyczy klastrów Cloud w USA, Niemczech, Czechach, Holandii i Włoszech.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z Sun Capital pod adresem: icewarp@suncapital.pl

 

Kategorie: Kategoria

Aktualizacja 12.2.0.1 dla IceWarp

pt., 02/08/2019 - 10:42

30.07.2019 producent oprogramowania IceWarp wypuścił nową wersję swojego produktu oznaczoną 12.2.0.1. W tym wydaniu producent postawił na naprawę błędów zgłoszonych i wykrytych od premiery wersji 12.2:

Lista zmian:

* WebClient - Naprawiono błąd w którym wiadomości nie były poprawnie wyświetlane w WebCliencie * WebClient - Naprawiono błąd związany z zacinaniem się paska przewijania podczas korzystania z Chrome na Windows 10 * WebClient - Poprawiono przewijanie przy użyciu strzałek w komunikatorze i TeamChacie * WebAdmin - Naprawiono błąd związany z ograniczaniem maksymalnej ilości użytkowników podczas korzystania z usługi w chmurze * WebAdmin - Naprawiono błąd związany z usuwaniem członków list mailingowych * Server - Naprawiono błąd autoryzacji AD/LDAP, występujący w sytuacji, gdy połączenie AD/LDAP było konfigurowane ręcznie (bez synchronizacji AD/LDAP) * Server - Naprawiono błąd z usługą IMAP, który powodował brak wywołania jej do listy wymaganych usług * Server - Naprawiono błąd, w którym wydarzenia w Outlooku były przesunięte o 1 godzinę * Server - Poprawiono szybkość obsługi plków w TeamChacie * Server - Poprawiono konfigurowanie nowych zmiennych API poprzez konsolę API * Server - Naprawiono błąd, który mógł prowadzić do wykasowania zawartości pliku imapindex.dat * Server - Naprawiono blokowanie protokołu IMAP podczas korzystania z komendy IMAP SELECT * Server - Naprawiono blokowanie protokołu IMAP po wymuszeniu ręcznego zabicia tego protokołu w środowisku load balancingu
Kategorie: Kategoria

IceWarp Server 12.2 już dostępny

pt., 05/07/2019 - 13:02

Wersja 12.2 IceWarp Server wprowadza ulepszenia mające na celu usprawnienie współpracy, umożliwienie nowych form pracy zespołowej i poprawienie ogólnej użyteczności. Teraz możesz delegować swoją pocztę, używać TeamChat na iPhone’ie i bez zakłóceń czatować z kolegami ciesząc się niezawodną synchronizacją między urządzeniami.

TeamChat Mobile. Pracuj w drodze.

Jako w pełni funkcjonalna aplikacja uzupełniająca do TeamChat na pulpit, Team Mobile obsługuje pokoje, załączniki, oznaczenia, komentarze i wzmianki. Od teraz TeamChat na pulpit obsługuje spersonalizowane tła. Wsparcie dla iPad i Android już wkrótce.

Nie potrzebujesz biurka, aby być produktywnym.

Stworzenie funkcji bliźniaczej dla TeamChat na pulpit oznacza, że możesz śledzić postępy Twojego zespołu skądkolwiek i reagować natychmiastowo. Pracuj z załączonymi plikami, oznaczaj wiadomości do przeczytania później i wyznaczaj osoby, które powinny przejąć kontrolę.

Wklej email na TeamChat, aby Twoi koledzy mogli go skomentować i odpowiedzieć.

Każdy email w IceWarp 12.2 na pulpit może zostać przekazany do jakiegokolwiek pokoju TeamChat. Nawet użytkownicy TeamChat Mobile mogą skomentować taką wiadomość, odnieść się do niej lub odpowiedzieć na nią używając Apple Mail.

Twoje czaty są aktualne na każdym urządzeniu.

Nowo zaimplementowana obsługa protokołu XMPP Carbons w IceChat zapewnia niezawodne udostępnianie stanów konwersacji pomiędzy wszystkimi klientami użytkownika.

Deleguj maile i zrób dobry użytek ze swojego czasu.

Deleguj pocztę przychodzącą koledze lub asystentowi, aby pomógł Ci ją przejrzeć. Teraz mogą oni odbierać Twoje wiadomości e-mail i zaproszenia na spotkania oraz odpowiadać w Twoim imieniu.

Najnowszy Outlook 365 w pełni wspierany.

Dostęp do maili, kontaktów, kalendarzy i notatek w Outlook. Używaj wszystkich funkcji, które znasz, a także bez zakłóceń korzystaj z potężnej funkcji delegowania. Outlook Sync w IceWarp 12.2 zapewnia pełną kompatybilność z Outlook w Microsoft Office 365. A nasz ulepszony instalator pomaga usprawnić wdrożenie w środowiskach Windows dla przedsiębiorstw.

Poprawki, czyli detale, które mają znaczenie.

 • Przeprojektowano dodawanie załączników w oknie „Komponuj wiadomość”.
 • Uproszczono tworzenie pokoi w TeamChat.
 • Wprowadzono funkcję udostępniania ekranu podczas WebMeetings w przeglądarce Mozilla Firefox oraz rozmowy audio i wideo w IceChat na Android, a także uwierzytelnianie dwuskładnikowe w TeamChat na pulpit. Poprawiono niezliczone błędy.

 

Kategorie: Kategoria

Zmiany w licencjonowaniu produktów Kerio Connect i Kerio Control od 01.08.2019 r.

pt., 05/07/2019 - 12:13

Producent oprogramowania Kerio Connect i Kerio Control, firma GFI Software, ogłosiła, że od 1 sierpnia 2019 r. nastąpi zmiana w cenniku i licencjonowaniu wymienionych produktów.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

 • Kerio Connect i Kerio Control będą licencjonowane w modelu subskrypcyjnym rocznym, dwuletnim i trzyletnim (wieloletnie subskrypcje również będą możliwe).
 • Model subskrypcyjny w przypadku Kerio Connect i Kerio Control oznacza, że w momencie wygaśnięcia subskrypcji produkt przestaje działać i należy ją odnowić, aby przywrócić  funkcjonowanie produktu. Obowiązuje 30-dniowy okres prolongaty, podczas którego klient może odnowić subskrypcję po terminie jej wygaśnięcia. Po upływie 30 dni klient będzie musiał wykupić nową subskrypcję.
 • Wszystkie dotychczasowe licencje dożywotnie (perpetual licenses) Kerio Connect i Kerio Control posiadające ważne wsparcie produktowe (SWM) po jego wygaśnięciu będą działały bez zmian z wyjątkiem dodatków takich jak Kerio Antivirus, Anti-spam, ActiveSync i Web Filter. Dla dotychczasowych klientów Kerio Connect i Kerio Control, wyrażających chęć migracji do modelu subskrypcyjnego, producent przygotował preferencyjne warunki.
 • Minimalna ilość zakupionych licencji każdorazowo to 10 użytkowników, dotyczy to zarówno nowych, jak i dodatkowych licencji.
Kategorie: Kategoria

MailStore Server – nowe funkcje w wersji 12.0

śr., 03/07/2019 - 12:23

W najnowszej, 12 wersji rozwiązania do archiwizacji poczty elektronicznej MailStore Server producent postanowił skupić się na zwiększeniu bezpieczeństwa i prostoty użytkowania. Zaprezentowano także funkcjonalność MailStore Gateway, pozwalającą na archiwizowanie maili journalingowych z usług chmurowych takich jak Microsoft Office 365.

Certyfikaty Let’s Encrypt

Jedna z najważniejszych funkcji wprowadzona w wersji 12.0 to automatyczna obsługa cyfrowych certyfikatów bezpieczeństwa Let’s Encrypt, umożliwiających szyfrowanie TLS (Transport Layer Security) za darmo. Dzięki tej usłudze użytkownicy mogą automatycznie otrzymywać i odnawiać oficjalne, zaufane certyfikaty, aby stworzyć bezpieczne i pewne środowisko. Gdy jest to potrzebne, MailStore Server może pomóc administratorom uzyskać i skonfigurować certyfikaty Let’s Encrypt już podczas instalacji produktu. Oprogramowanie samo zajmuje się odnowieniem certyfikatu, dzięki czemu MailStore Server zawsze posiada ważny certyfikat. Administratorzy mogą również użyć instalatora do tworzenia samopodpisanych certyfikatów lub dostępu do już istniejących certyfikatów. Dodatkowo informacja o wygasającym certyfikacie będzie wyświetlana w konsoli administratora lub w raportach, jeśli ta opcja została włączona.

Większa ochrona również dla MailStore SPE

Począwszy od wersji 12, administratorzy są informowani przez kokpit MailStore i konsolę zarządzania SPE o każdym niezabezpieczonym połączeniu wychodzącym do serwerów pocztowych lub usług katalogowych. Od teraz konsola zarządzania może być używana do uruchamiania instancji SPE w trybie izolowanym, aby błędy konfiguracji mogły być rozwiązywane bez stwarzania problemów podczas wykonywania profili lub zadań i bez negatywnego wpływu na doświadczenie użytkownika. Również MailStore Server może zostać uruchomiony w trybie izolowanym.

Zarówno w SPE, jak i MailStore Server, bezpieczne połączenie jest nawiązywane domyślnie przy każdym użyciu dodatku Outlook. Dotyczy to również usług katalogowych, które zapewniają, że bezpieczne protokoły, takie jak LDAP-TLS lub IMAP-TLS, są natychmiast dostępne dla nowych połączeń skonfigurowanych w MailStore SPE i MailStore Server.

Uproszczona archiwizacja usług w chmurze dzięki MailStore Gateway

MialStore Gateway to darmowy dodatek do MailStore Server i SPE, który zastąpi MailStore Proxy, wsparcie którego będzie dostępne w ograniczonym zakresie. Oprócz funkcji proxy SMTP i POP3 zapewnia nieskomplikowany serwer poczty e-mail, który umożliwia archiwizowanie wiadomości e-mail z usług w chmurze, takich jak Microsoft Office 365 i Google G Suite lub z innych serwerów poczty e-mail. Konieczne wcześniej zewnętrzne skrzynki journalingowe od firm trzecich należą już do przeszłości. MailStore Gateway zaprojektowano tak, aby mógł służyć jako:

 • serwer – w tym przypadku MailStore Gateway działa jako punkt docelowy dla reguły journalingowej lub archiwizacji dla innych serwerów pocztowych, które same mogą tworzyć kopie wiadomości przychodzących lub wychodzących;
 • serwer proxy – w tym scenariuszu MailStore Gateway działa jako serwer proxy SMTP i POP3, który tworzy kopie wszystkich wiadomości e-mail wymienianych między klientami e-mail a serwerami e-mail.

Projektowane bezpieczeństwo także dla Gateway

Wszystkie maile przechowywane w MailStore Gateway są chronione za pomocą potężnego szyfrowania hybrydowego. Dane nie mogą zostać zdeszyfrowane bez poprawnego hasła do skrzynki. Właśnie dlatego producent zaleca przechowywanie haseł do skrzynki w bezpiecznym i pewnym miejscu, np. w managerze haseł. Co ważne, MailStore Gateway nie pozwala na przekazywanie nazw użytkowników i haseł poprzez niezaszyfrowane połączenia. Konsola do zarządzania Gateway dostępna jest przez następujące przeglądarki: Microsoft Edge, Microsoft IE 10 (i wyżej), Google Chrome i Mozilla Firefox.

Inne udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo i dobre doświadczenia użytkownika

 • Administratorzy SPE otrzymają wiadomość jeśli ich licencja nie odnowi się.
 • Odpowiadając na prośby użytkowników, producent umożliwił wyłączenie polityk haseł w MailStore Server. Począwszy od wersji 12, użytkownicy mogą tworzyć mniej bezpieczne hasła, co producent stanowczo odradza i rekomenduje pozostanie przy obecnych politykach.
 • Podczas korzystania z Web Access zarówno w przypadku MailStore Server, jak i SPE ustawienia języka przeglądarki są wykrywane i automatycznie używane.
 • Od wersji 12 MailStore Server i SPE obsługują Microsoft Windows Server 2019.

 

Źródło: https://www.mailstore.com/en/blog/2019/04/10/mailstore-v12-a-new-level-of-security-and-simplified-archiving-of-cloud-services/

 

 

Kategorie: Kategoria

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o. 
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 071 707-03-76
tel. +48 071 360-81-00

suncapital[at]suncapital.pl

https://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez sendingo