Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 2 hours 17 min temu

Zabezpieczony: Webinar dla Partnerów: Wprowadzenie do oferty GFI

pon., 22/05/2017 - 12:25
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

Kerio: UTM może być prosty w obsłudze

czw., 18/05/2017 - 12:07

Kerio Control to wielofunkcyjny UTM nowej generacji – zawiera takie funkcje jak: firewall, moduł zapobiegania włamaniom i ich wykrywania (IPS), antywirus na brzegu sieci, VPN oraz filtrowanie treści internetowych i aplikacji…

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem z Vademecum CRN maj 2017

 

Kategorie: Kategoria

Webinar na żywo: Rozporządzenie PE ws. ochrony danych osobowych – w jaki sposób Sophos może pomóc Ci zachować zgodność?

czw., 18/05/2017 - 11:00

Zapraszamy na kolejny z cyklu webinar przygotowany przez producenta Sophos® poświęcony zmianom, które czekają przedsiębiorstwa, gdy od 25 maja 2018 zacznie obowiązywać rozporządzenie Parlametu Europejskiego ws. ochrony danych osobowych.

Podczas ostatniego webinaru prowadzący skupili się na omówieniu treści rozporządzenia oraz jego znaczenia dla zarządzania firmowymi danymi, natomiast w nadchodzącym webinarze technicznym Michael Veit, konsultant Sophos ds. bezpieczeństwa, wyjaśni w jaki sposób efektywnie chronić urządzenia ochrony sieci oraz punktów końcowych za pomocą Synchronized Security i szyfrowania SafeGuard, po to aby przygotować firmową infrastrukturę IT na wejście w życie rozporządzenia ws. ochrony danych.

Webinar odbędzie się 30 maja 2017 o godz.10:00. Zarejestruj się tutaj.

Uwaga: webinar w języku angielskim. Jeśli chciałabyś uczestniczyć, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do rejestracji!

Kategorie: Kategoria

Co nowego w BackupAssist v10?

wt., 16/05/2017 - 15:04

Producent oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych serwerów Windows – firma Cortex zaprezentowała najnowszą, 10 wersję BackupAssist. Poniżej lista najnowszych funkcjonalności tego rozwiązania.

– Nowość – Public Cloud Backup – Backup Assist 10 oferuje tworzenie kopii zapasowych plików, folderów i aplikacji w chmurze. Na chwilę obecną obsługa wspierana jest przez serwisy chmurowe Amazon i Microsoft Azure (jako miejsce magazynowania danych) jednakże firma zapowiada rozszerzenie listy dostawców w przyszłości.

– Nowość – Data Deduplications – BackupAssist 10 umożliwia tworzenie izolowanych kopii zapasowych z użyciem szyfrowania AES-256. Klucze szyfrowania, ochrona haseł i bezpieczny transfer https sprawiają, że dostawca chmury ma zerową wiedzę na temat zawartości danych, zarówno w spoczynku (po stronie serwera), jak i podczas ich przesyłania. Każdy kontener z danymi jest całkowicie niezależny od siebie nawet wtedy, gdy istnieje wiele kontenerów na tym samym koncie w chmurze.

– Nowość – Resilient transfers – Nigdy nie wysyłaj tych samych danych dwa razy! Jeśli zadanie archiwizacji zostanie przerwane podczas przesyłania dużego pliku, zadanie kopii zapasowej będzie kontynuowane dokładnie w miejscu, w którym zostało przerwane: w połowie tego transferu plików, nie od zera.

– Nowość – Advanced Dynamic Help – wprowadzono ułatwienia związane z pomocą – pomoc kontekstowa zawarta w oprogramowaniu łączy się bezpośrednio z odpowiednimi treściami i bazą danych.

– Nowość – Advanced Windows Server 2016 support – BackupAssist 10 może również tworzyć kopię dla Nested VM  i Shield VM.

Źródło
Kategorie: Kategoria

Webinarium Sophos na żywo: Dowiedz się więcej na temat rozporządzenia PE ws. ochrony danych osobowych

pon., 08/05/2017 - 15:51

Sophos® zaprasza na webinarium, podczas którego prawnik, dr Bettina Kähler z firmy PrivCom Datenschutz GmbH, omówi najważniejsze aspekty planowanej regulacji: wpływ na określone firmy, jakie wymagania muszą zostać spełnione, żeby zachować zgodność i jakie środki można podjąć już teraz, aby przygotować się do jej wprowadzenia 25 maja 2018 roku.

Ponadto, Michael Veit, konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos, udzieli praktycznych wskazówek, pokazując jak korzystanie z połączonych ze sobą rozwiązań bezpieczeństwa Next-Gen IT może zapewnić skuteczną i zgodną ochronę danych przy minimalnym wysiłku.

Webinarium odbędzie się 17 maja 2017 o godz. 10:00 i będzie trwało godzinę. Zarejestruj się tutaj.

Uwaga: webinarium w języku angielskim. Jeśli chciałabyś uczestniczyć, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z wiedzy ekspertów!

Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Partner Forum Wrocław 2017

pt., 05/05/2017 - 11:21
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

Exinda staje się częścią GFI Software

śr., 26/04/2017 - 16:30

26 kwietnia 2017 GFI Software poinformowało o zakupie firmy Exinda. Według Scotta Brightona, prezesa korporacji, przejęcie przeprowadzone w ramach założonej strategii przybliża GFI do wywiązania się z obietnicy dostarczenia małym i średnim przedsiębiorstwom prostych, lecz zaawansowanych produktów.

Exinda, amerykańska firma założona w 2002 roku, specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań, które pomagają managerom IT w zagwarantowaniu najwyższej wydajności sieci dla najważniejszych aplikacji biznesowych. Produkty Exinda, takie jak nagradzany Exinda Network Orchestrator, idealnie dopełniają aktualną ofertę produktową GFI Software. Zakup firmy jest więc kolejnym krokiem naprzód w drodze do zbudowania światowej klasy platformy ochrony sieci i komunikacji.

Więcej informacji dotyczących zakupu Exinda przez GFI Software znajdziesz tutaj.

Kategorie: Kategoria

Sun Capital z nominacją Dystrybutor Specjalizowany 2016

pon., 24/04/2017 - 11:54

Bardzo miło nam poinformować, że nasza firma została nominowana w tegorocznym plebiscycie CRN Polska do nagrody w kategorii: „Dystrybutor specjalizowany 2016”.

Plebiscyt jest organizowany od początku istnienia magazynu CRN Polska (1998 r.) i ma na celu przyznawanie nagród osobom i firmom, które mają największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT.

O tym, która z nominowanych osób/firm otrzyma te zaszczytne tytuły, zadecydują głosy czytelników CRN, oddane w panelu na stronie CRN.pl
Uwaga! Aby oddać głos, należy być zalogowanym do serwisu.

Głosowanie trwa do 7 maja br.

Zachęcamy do głosowania.

Kategorie: Kategoria

Baza wiedzy Kerio w nowej odsłonie graficznej

pt., 21/04/2017 - 11:00

20 kwietnia 2017 Kerio zaprezentowało swój portal pomocy online w zmienionej szacie graficznej. Od teraz baza wiedzy jest częścią portalu pomocy online oferowanym przez GFI Software. Wszystkie opublikowane dotychczas artykuły zostały przeniesione do nowej bazy, którą można znaleźć pod tym adresem.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie bazy wiedzy Kerio w nowej odsłonie:

 

Kategorie: Kategoria

MailStore Server 10 z nagrodą Gold Award od MSExchange.org

czw., 13/04/2017 - 13:10

Z dumą informujemy, że MailStore Server, którego polskim dystrybutorem jest firma Sun Capital, po raz trzeci został doceniony przez portal MSExchange.org. Recenzent produktu, Steve Goodman, przyznał wersji 10-tej tego oprogramowania do archiwizacji poczty aż pięć gwiazdek, co zagwarantowało rozwiązaniu nagrodę Gold Award. To kolejny sukces niemieckiego producenta, który na początku tego roku pochwalił się świetnymi wynikami badań satysfakcji wśród użytkowników końcowych (98,9% zadowolonych klientów) oraz zwiększeniem liczby klientów do 40,000 w ponad 100 krajach.

W swojej recenzji Goodman zwraca uwagę na fakt, że MailStore Server doskonale nadaje się dla małych i średnich firm. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania recenzent zalicza łatwą instalację produktu, która nie wymagała zasięgnięcia porad u specjalistów z MailStore, funkcje bezpieczeństwa pozwalające administratorom na archiwizację poczty w sposób zgodny z wymogami prawa, a także zadowolenie użytkowników końcowych z oferowanej przez producenta usługi wsparcia technicznego.

Goodman chwali również funkcję wyszukiwania, określając jej działanie jako szybkie. Według recenzenta atutem  jest mnogość opcji wyszukiwania, które można rozpocząć od wpisania metadanych, takich jak nazwy nadawców, odbiorców, czy temat wiadomości, a skończywszy na wyszukiwaniu określonych elementów w treści lub załączniku maila.

Uwadze Goodmana nie umknął także fakt, iż w wersji 10-tej poziom bezpieczeństwa archiwizowanych danych został zwiększony, a to za sprawą szyfrowania baz danych, w których przechowywane są metadane wiadomości, a także szyfrowaniu powiązanej ścieżki audytu.

Całą recenzję autorstwa Goodmana można przeczytać tutaj. Zachęcamy do lektury!

Źródło

Kategorie: Kategoria

Spokojnych Świąt Wielkiejnocy życzy Sun Capital

czw., 13/04/2017 - 10:01

Sun Capital Sp. z o.o. życzy swoim współpracownikom oraz partnerom biznesowym zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkiejnocy spędzonych w gronie Rodziny i Przyjaciół.

Kategorie: Kategoria

Statystyki dotyczące backupu – infografika

czw., 06/04/2017 - 11:03

Poniżej zamieszczamy infografikę przygotowaną przez producenta rozwiązań BackupAssist® dotyczącą skutków utraty danych firmowych.

 

Według informacji zebranych przez BackupAssist®, awaria związana z utratą danych firmowych oznacza koniec funkcjonowania dla aż 70% przedsiębiorstw. Co więcej, aż trzech na czterech klientów zrywa współpracę z firmą, która ucierpiała w wyniku tego typu awarii.

Zgromadzone informacje pokazują, że godzina awarii związanej z utratą danych firmowych to koszt $44, czyli ok. €41, a same awarie powodują średnio 552 godziny przestoju w pracy przedsiębiorstwa. Po utracie danych 44% firm doświadcza spadku morale wśród personelu.

Osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa IT wiedzą, że liczba ataków typu ransomware stale rośnie, a zamieszczona powyżej infografika potwierdza ekspansję tego niebezpiecznego zjawiska – w 2016 roku jeden na dwa przedsiębiorstwa zostały zaatakowane przez ransomware.

Badania wskazują, że aż 30% osób nigdy nie zrobiło backupu, a 29% awarii związanych z utratą danych zostało spowodowanych przypadkowo. 

Jeśli przytoczone statystyki pozwoliły Ci szerzej spojrzeć na własną politykę backupu i jesteś zainteresowany jej udoskonalaniem lub wdrażaniem, skontaktuj się z Sun Capital lub odwiedź naszą stronę poświęconą rozwiązaniom z zakresu kopii zapasowych.

Źródło

Kategorie: Kategoria

Luka w bezpieczeństwie Kerio Operator – producent zaleca aktualizację systemu

pon., 03/04/2017 - 09:13

Producent Kerio Operator poinformował o luce w bezpieczeństwie ich systemu telefonicznego w wersjach 2.5.0 i starszych.Luka bezpieczeństwa, o której mowa powyżej została już załatana, niemniej jednak zaleca się jak najszybszą aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania, czyli wersji 2.5.4.

Więcej szczegółów dotyczących aktualizacji Kerio Operator znajdziesz w Bazie wiedzy Kerio.

Kategorie: Kategoria

MailStore Server 10.1 już dostępny

czw., 30/03/2017 - 13:30

30 marca 2017 producent MailStore Software GmbH zaprezentował najnowszą wersję swojego rozwiązania do archiwizacji poczty, czyli MailStore Server 10.1.

Nowa wersja została wzbogacona o następujące funkcje:

1. raporty dotyczące statusu – w wersji 10.1 administratorzy mogą korzystać z funkcji wysyłki dziennych lub tygodniowych raportów na wskazane adresy mailowe. Raporty zawierają wszystkie ważne dane – od tych dotyczących licencji, po te dotyczące udanych/nieudanych archiwizacji profili użytkowników,

2. domyślne szyfrowanie STARTTLS dla wszystkich profili - domyślne szyfrowanie dla wszystkich nowo utworzonych profili IMAP zostało zmienione na STARTTLS, natomiast dla profili Exchange zaproponowano domyślne szyfrowanie HTTPS,

3. zmiany w zarządzaniu folderem „wysłane” – od teraz MailStore przy połączeniu IMAP spróbuje automatycznie wykrywać foldery „wysłane” oraz pozwoli administratorowi na wskazanie kilku folderów, które będą traktowane jako foldery „wysłane”,

4. funkcję testowania uwierzytelniania w skonfigurowanej usłudze katalogowej - pozwala administratorowi na przetestowanie czy użytkownik nie tylko może być poprawnie zsynchronizowany z usługi katalogowej, a także czy autoryzacja na jego konto działa poprawnie. Jest to szczególnie przydatne w usługach innych niż Active Directory, w których często autoryzacja realizowana jest przez inny protokół,

5.  funkcję ochrony administratorów przed przypadkową zmianą ustawienia zgodności „Blokuj dostęp administratora” - od teraz poza zarejestrowaniem zmiany administrator jest proszony o ponowne wpisanie swojego hasła, aby potwierdzić, że chce jej dokonać. Opcjonalnie administrator może wpisać powód zmiany, który zostanie zarejestrowany wraz ze zmianą statusu,

 6. funkcje wykluczenia indeksów wyszukiwania z kopii zapasowej - administrator może skonfigurować MailStore tak, aby wykluczyć indeksy wyszukiwania z kopii zapasowych,

7. funkcje „żądaj przyczyny usunięcia wiadomości” oraz „zapisz zmianę w dzienniku audytów” - od teraz administrator, który zechce usunąć wiadomość będzie musiał podać przyczynę, która zostanie zarejestrowana w dzienniku audytów. To samo dotyczy użytkowników, którzy posiadają uprawnienia do usuwania maili  i jednocześnie włączone jest rejestrowanie zdarzeń usuwania wiadomości dla wszystkich użytkowników,

8. rozszerzone funkcje wyszukiwania - dwa nowe słowa kluczowe “bcontent” (odpowiedzialne za przeszukiwanie treści wiadomości) i “acontent” (odpowiedzialne za przeszukiwanie treści załączników) zostały dodane do funkcji wyszukiwania MailStore Server. Usunięto również limit pierwszych 10.000 słów, które brano pod uwagę podczas indeksowania dokumentu. Kolejną nowością jest opcja wyszukiwania zaawansowanego w określonym folderze poprzez kliknięcie na niego prawym przyciskiem myszy w menu podręcznym.

 

Źródło
Kategorie: Kategoria

Kerio Operator 2.5.4 już dostępny

śr., 29/03/2017 - 13:34

29 marca 2017 udostępniono nową wersję systemu telefonicznego Kerio Operator 2.5.4, w której możemy zaobserwować zmiany wizualne w interfejsie użytkownika, a także w aplikacji na pulpit i urządzenia mobilne. Pomniejsze wady systemu zostały naprawione, zmieniono również logo, od teraz jest to biała słuchawka telefoniczna na pomarańczowym tle, które w bardziej bezpośredni sposób komunikuje przeznaczanie produktu Kerio Operator.

Jeśli jesteś zainteresowany funkcjonalnością sytemu telefonicznego Kerio Operator odwiedź stronę poświęconą temu produktowi lub skontaktuj się z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Kerio Connect 9.2.2 i Kerio Control 9.2.2 z nowym silnikiem antywirusowym

pt., 24/03/2017 - 12:32

 

23 marca 2017 Kerio Technologies zaprezentowało serwer pocztowy Kerio Connect oraz zaporę sieciową Kerio Control w wersjach 9.2.2 - w obu rozwiązaniach producent postawił na nowy silnik antywirusowy po to, aby jeszcze zwiększyć ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Po przeprowadzeniu gruntownego badania rynku oraz testach zdecydowano, że Kerio Antivirus będzie obsługiwany przez Bitdefender, który pozwala na szybszą reakcję i skanowanie. Poprzedni antywirus Kerio dostarczany przez Sophos będzie działał w starszych wersjach obu programów i zostanie zaktualizowany zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 23 marca 2017 - wersje 9.2.2 zaprezentowane z nowym silnikiem antywirusowym obsługiwanym przez Bitdefender, starsze wersje programów wciąż będą pracowały z silnikiem dostarczanym przez Sophos.
  • 28 marca 2018* – antywirus dostarczany przez Sophos nie będzie aktualizowany w starszych wersjach niż Kerio Connect 9.2.2. i Kerio Control 9.2.2.
Kategorie: Kategoria

Półka montażowa dla urządzeń Kerio Control NG300 i Kerio Operator V300 dostępna w sprzedaży

śr., 22/03/2017 - 11:41

Z przyjemnością informujemy, że od wczoraj (21.03.2017) półka do montażu w szafie typu rack dla urządzeń Kerio Control NG300 i Kerio Operator V300 jest dostępna w sprzedaży.

Wspomniana półka może zostać zamontowana tak, aby porty urządzeń znajdowały się z przodu (zdjęcie poniżej).

 

 

Zainteresowanych produktem prosimy o kontakt z Sun Capital.

Kategorie: Kategoria

Promocja na pakiet Sophos® All in One Security przedłużona + inne aktualne promocje

pt., 17/03/2017 - 09:20

Producent Sophos® przygotował szereg promocji, które będą obowiązywały do 31.06.2017. Wszystkie promocje dotyczą wyłącznie zakupu nowych licencji lub urządzeń.

Poniżej zamieszczamy listę aktualnych promocji:

1. All in One Security – komplet bezpieczeństwa dla firm z rabatem 50% off od cen MSRP (cena za cały pakiet bezpieczeństwa: Firewall, Ochrona Endpoint, Intercept X, Device Encryption, Mail i Server Protection)

2. Endpoint, Mobile & Server Promo – 50% off od cen MSRP na licencje 1, 2 i 3 letnie – oferta dla ilości od 5 do 500 użytkowników.Promocją objęte są następujące produkty:

Endpoint Protection Standard/Advanced

Central Endpoint Standard/Advanced

Enduser Protection

Sophos Mobile Standard/Advanced

Central Mobile Standard/Advanced

Central Mobile Security

Central Server Protection Standard/Advanced

3. SG/XG  FullGuard Plus Promotion – 3 letni FullGuard Plus + hardware za 1 PLN (dotyczy wszystkich modeli UTM)

4. SG/XG 1xx FullGuard Promotion – 3 letni FullGuard + hardware za 1 PLN (tylko dla SG/XG 1XX)

W przypadku promocji z 3 letnim FG i FG Plus –  limit sztukowy, promocja obowiązuje dla zakupu  1 subskrypcji 3- letniej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat którejś z promocji, skontaktuj się z Sun Capital – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Kategorie: Kategoria

Webinar PL: Sophos Central – jedna platforma do zarządzania bezpieczeństwem od firewall’a i AV aż do szyfrowania

czw., 09/03/2017 - 14:39

Zapraszamy na kolejny z cyklu polskojęzyczny webinar przygotowany przez producenta Sophos® dotyczący Sophos Central, czyli platformy do zarządzania bezpieczeństwem, w tym firewall’em, AV i szyfrowaniem.

 Webinar dostarczy Państwu odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czym jest Sophos Central?
  • Jakie są zalety zarządzania platformą bez wymaganej infrastruktury?
  • Jakie problemy można rozwiązać z pomocą Sophos Central?
  • Jakie są dalsze plany rozwoju dla platformy?

Webinar odbędzie się we wtorek 14 marca 2017 o godz. 11:30. Zarejestruj się>>

Prowadzący: inż. sprzedaży p. Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarze, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Kategorie: Kategoria

Marcowe webinaria MailStore

śr., 08/03/2017 - 12:29

MailStore Software GmbH zaprasza na dwa webinaria poświęcone najnowszej wersji MailStore Server 10, czyli rozwiązania z zakresu archiwizacji poczty.

Podczas godzinnych webinariów uczestnicy będą mogli lepiej zapoznać się z MailStore Server, obejrzeć live demo produktu oraz zadawać pytania prowadzącym.

Daty nadchodzących webinariów:

Zachęcamy do udziału!

Kategorie: Kategoria

Strony

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o. 
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 071 707-03-76
tel. +48 071 360-81-00

suncapital[at]suncapital.pl

https://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez sendingo